Finanční Karate

Ve financích se nehraje pokaždé tak docela fér. Buď se můžete spolehnout na to, že všichni okolo dodržují zákony a budou s vámi zacházet v rukavičkách, nebo se naučte účinně bránit.

Někdy stačí prostý selský rozum, jinde se vyplatí podívat, kde má váš soupeř slabé místo - ať už jde o bankéře, pojišťováka nebo zprostředkovatele půjček. Jak se krýt a kam zasadit přiměřeně bolestivý protiúder?

Naučte se krotit kreditky, kličkovat mezi pojistnými výlukami, rozhýbat peníze ležící ladem nebo si rozumně půjčovat na rozumné věci. Pro každou příležitost nabídneme pár správných chvatů. Nebojte, ve Finančním karate nemusíte soupeře poslat rovnou k zemi. Stačí dokázat, že se nedáte zadarmo, a lepší podmínky jsou na stole.

Se sebedůvěrou navíc roste chuť. Až se naučíte finanční produkty správně používat, přestanete jim sloužit a ony budou sloužit vám. A o to nám jde především. Nepřijít o peníze totiž někdy bývá těžší, než je vydělat...

Michal Kebort

Poprvé kopal za spotřebitele ve Sdružení obrany spotřebitelů. Poté pracoval tři roky v České televizi v redakci Ekonomiky ČT24, kde měl na starosti především spotřebitelská témata a podílel se na tvorbě pořadů jako Ekonomika + nebo Suma sumárum. Po odchodu z Kavčích hor se Michal věnuje projektu Zlatá koruna, točí pro odborně zaměřenou finanční televizi FinTV a externě spolupracuje také s magazínem dTest.

Martina Pařízková

Dobře ví, jaké to je stát na straně těch, kteří tahají za kratší konec. Nejen ve světě financí. Jako nezávislá konzultantka se momentálně stará o komunikaci organizace Amnesty International v Praze, která hájí práva těch, jejichž hlas by často ani nebyl slyšet. Zkušenosti z práce pro náročné klienty z předních českých firem si zase odnesla z tříletého působení v komunikační agentuře Bison & Rose. Specializuje se na mediální tréninky a učí, jak zvládnout krizovou komunikaci. Vystudovaná žurnalistka a mediální expertka z Karlovy univerzity má za sebou i pětiletou praxi před kamerou ve zpravodajství České televize jako reportérka a moderátorka.

Sledujte nás Odebírat e-mailem (4927)