O FCA

FC Academy (FCA) vznikla za účelem spojovat začínající podnikatele a pomáhat jim v řešení každodenních podnikatelských otázek. Již v prvním roce otevření akademie se do naší komunity zařadilo více než 18.000 podnikatelů a během prvního běhu akademie proběhlo více než 2.500 e-mailových komunikací. Pod obrovským náporem dotazů jsme byli nuceni změnit celý koncept akademie do formy internetového televizního pořadu s možností komunikace formou diskuse pod videem nebo na facebookovém profilu akademie. Kromě této zásadní změny došlo zároveň k rozšíření bezplatného obsahu a tak se nyní můžete každý týden těšit na 2 nová videa řešící různé problémy začínajících podnikatelů.

Pro koho je FCA

FC Academy je komunitou, která staví na propojování začínajících a zkušenějších podnikatelů. Věříme, že pokud nyní jako začínající podnikatel přijmete rady, náměty nebo inspirace od zkušenějších, budete to v budoucnu jako ostřílení podnikatelé vracet těm, kdo stojí na začátku. FCA je tu tedy pro všechny, kdo chtějí pomáhat tvořit v ČR kvalitní podnikatelské prostředí.

Kdo vede FCA

FC Academy vznikla jako projekt vydavatelství First Class Publishing a.s. V čele projektu stojí od začátku zakladatel a tvůrce portálu FirstClass.cz a autor magazínu FC, Petr Casanova. Aktuálně hledáme nové tváře pro naše projekty a tak i u FCA předpokládáme, že se již brzy budete kromě Petra moci “setkávat” i s dalšími úspěšnými podnikateli.

O Finančním Karate

Ve financích se nehraje pokaždé tak docela fér. Buď se můžete spolehnout na to, že všichni okolo dodržují zákony a budou s vámi zacházet v rukavičkách, nebo se naučte účinně bránit.

Někdy stačí prostý selský rozum, jinde se vyplatí podívat, kde má váš soupeř slabé místo - ať už jde o bankéře, pojišťováka nebo zprostředkovatele půjček. Jak se krýt a kam zasadit přiměřeně bolestivý protiúder?

Naučte se krotit kreditky, kličkovat mezi pojistnými výlukami, rozhýbat peníze ležící ladem nebo si rozumně půjčovat na rozumné věci. Pro každou příležitost nabídneme pár správných chvatů. Nebojte, ve Finančním karate nemusíte soupeře poslat rovnou k zemi. Stačí dokázat, že se nedáte zadarmo, a lepší podmínky jsou na stole.

Se sebedůvěrou navíc roste chuť. Až se naučíte finanční produkty správně používat, přestanete jim sloužit a ony budou sloužit vám. A o to nám jde především. Nepřijít o peníze totiž někdy bývá těžší, než je vydělat...

Michal Kebort

Poprvé kopal za spotřebitele ve Sdružení obrany spotřebitelů. Poté pracoval tři roky v České televizi v redakci Ekonomiky ČT24, kde měl na starosti především spotřebitelská témata a podílel se na tvorbě pořadů jako Ekonomika + nebo Suma sumárum. Po odchodu z Kavčích hor se Michal věnuje projektu Zlatá koruna, točí pro odborně zaměřenou finanční televizi FinTV a externě spolupracuje také s magazínem dTest.

Martina Pařízková

Dobře ví, jaké to je stát na straně těch, kteří tahají za kratší konec. Nejen ve světě financí. Jako nezávislá konzultantka se momentálně stará o komunikaci organizace Amnesty International v Praze, která hájí práva těch, jejichž hlas by často ani nebyl slyšet. Zkušenosti z práce pro náročné klienty z předních českých firem si zase odnesla z tříletého působení v komunikační agentuře Bison & Rose. Specializuje se na mediální tréninky a učí, jak zvládnout krizovou komunikaci. Vystudovaná žurnalistka a mediální expertka z Karlovy univerzity má za sebou i pětiletou praxi před kamerou ve zpravodajství České televize jako reportérka a moderátorka.

O Zdravé hlavě?

V tomto pořadu fitkouč Tomáš Reinbergr zkoumá nejrůznější otázky spojené se zdravím. Často jsou to otázky velmi kontroverzní. V pořadu nejde o hipísácké sluníčkové řečičky ani o návrat do jeskyně, pryč od počítačů, mobilů a kariéry. Naopak, podtitul zní: O zdraví s rozumem. To znamená, že žít co nejzdravěji ano, ale zároveň musíme být schopni fungovat v dnešní moderní společnosti. Tomáš dělá, co umí, aby pro vás složité téma předkousal a naservíroval vám ho v každém díle svižně a srozumitelně. Nabízí vám v každé oblasti několik tipů pro vyzkoušení. Předkládá vám rychlá fakta, dle kterých si můžete vytvořit vlastní názor - neboli použít svou Zdravou Hlavu.

Kdo je Tomáš Reinbergr?

Podnikatel, sportovec, fitkouč a dlouholetý meditátor. Žije normálním spotřebním životem a koučuje lidi, jako je on. Má ženu a dítě a věnuje se mimo jiné i šíření vědomého sportu. Tomáš se narodil v roce 1983 v Nymburku a vyrůstal nedaleko Mladé Boleslavi. Od roku 2007 provozuje VAŠI LIGU, největší amatérskou ligu v ČR. V roce 2012 začal meditovat. Pět let podnikal i v pokeru a založil jeden z největších pokerových klubů v ČR. V roce 2014 ho prodal a začal se více věnovat šíření Védské Meditace a také koučinku. Na svém webu nabízí pomoc se stravou a životosprávou jako tzv. Fitkoučink a také jiný přístup ke sportu, tzv. Vědomý sport. Více o něm na www.tore.cz.

Tomáš Reinbergr

O Cvičím chytře

Příznivci pořadu Cvičím chytře jsou aktivní lidé, které nebaví nečinně sedět na gauči a koukat na TV, natož si u toho pochutnávat na vuřtech a nemít dobrou náladu - to tělu přináší jen závadu. Chtějí se hýbat, ve svém hýbání zdokonalovat a své hýbání a ohýbání ovládat - prostě a jednoduše jej za všech okolností zvládat a výkonnostně se posouvat. S Cvičím chytře se naučíte základní principy pohybu, cvičení i sportování - nejen v kanceláři a parku, ale i přímo u vás v obýváku, proto cvičím chytře, ať necítím se kypře.

Pro koho Cvičím chytře je?

Cvičím chytře je naprosto pro každého. Malé - velké, útlé - i široké, juniory - seniory, hobíky - i profíky. Prostě a jednoduše pro každého jedince, který chce se sebou něco udělat a aktivně a hlavně CHYTŘE se hýbat.

Kdo stojí za Cvičím chytře

Hlavní cvičenkou je Lucie Dytrychová. Nejen instruktorka a trenérka, ale sportovkyně tělem i duší. Lucie si vyzkoušela různé pracovní profese, až zakotvila ve sportu - ze sportovní záliby se stala vášeň, zaměstnání i povolání. Nyní se vydává s týmem pořadu o cvičení, aby vás zasvětila do tajů sportování i mimo fitness centra... Pojďte cvičit s ní!

O Lowkosťácích

Lowkosťáci milují cestování, ale také milují, když je to moc nestojí. V našem případě, jde o obyčejné kluky, které nebavilo sedět na židlích a čekat na příležitost a raději se vydávají plnit si své sny o cestování po světě. A protože prozatím Lowkosťáci nemohou cestovat první třídou a bydlet v 5***** hotelech, vydávají se na své cesty s velmi omezeným rozpočtem. Při cestování na vlastní pěst se dá určitě hodně ušetřit a zároveň vidět a hlavně zažít mnohem víc, než když se vydáte do světa s cestovkou. Lowkosťáci ukazují takové cestování v praxi a přidávají různé tipy, jak na místě ušetřit za ubytování, letenky, jídlo, dopravu a poznávací aktivity.

Pro koho Lowkosťáci jsou?

Lowkosťáci jsou pro každého, koho zajímá cestování a poznávání cizích krajů a kultur. Pokud byste se sami chtěli vydat do exotických krajin a nevíte co Vás tam bude čekat, přináší Lowkosťáci - oproti klasickým dokumentům z jednotlivých destinacích - i pohled samotného cestovatele. Stejně jako kdokoliv z Vás budou i Lowkosťáci postaveni do pozice, že v dané destinaci ještě nebyli a budou se muset s novou destinací poprat – s jazykovou bariérou, s kulturními odlišnostmi a mnoha kroky do neznáma. Cílem Lowkosťáků je ale hlavně projet cílovou destinaci a poznat co nejvíce z místní kultury. Jednotlivá videa tak mají sloužit i jako průvodce a inspirace k Vaší cestě a zároveň bude moci sledovat, kolik samotná cesta stojí.

A není vlastně každý z nás někdy trochu Lowkosťák?

Kdo stojí za Lowkosťáky

Hlavním Lowkosťákem je Viktor. Viktor je vystudovaný právník, který opustil velmi nadějně rozběhnutou kariéru a dobře placené místo v jedné z nejprestižnějších advokátních kanceláří působících v Česku, aby se mohl věnovat své největší vášni, kterou je cestování. Viktorova cesta nevedla z advokátní kanceláře přímo k Lowkosťákům, ale nejprve rok strávil na cestách a životem v Austrálii a následně působil v cestovní kanceláři v ČR. Nyní se vydává s kameramanem Kubou na další dobrodružství, které už můžete sledovat s ním.

O Řešidle

Řešidlo je internetový pořad vydavatelství First Class Publishing a.s. Když jsme v roce 2011 zakládali portál FirstClass.cz a začali vydávat magazín FC, netušili jsme, že po pár letech budeme mít více než půl milionu čtenářů a přes milion návštěv měsíčně. Jak postupně naše komunita rostla, začali jsme dostávat stále více osobních dotazů s žádostí o radu, pomoc nebo názor. Přestože se snažíme reagovat každému zvlášť, přišla nám obrovská škoda se o některé zajímavé dotazy nepodělit, protože odpovědi na ně by mohly pomoci celé řadě z vás. Samozřejmě při zachování maximální diskrétnosti pravidelně vybíráme témata, na které se v Řešidle zaměřujeme. Jakákoliv otázka, která se týká spokojeného života, úspěchu nebo osobního rozvoje je vítána a rádi se na ni zaměříme!

Pro koho je Řešidlo

Někdy člověk potřebuje jít se svým problémem, dotazem nebo jakýmkoliv trápením ven. Řešidlo je tu pro všechny ty, kdo mají jakékoliv otázky, se kterými potřebují poradit. Sice neumíme odpovědět na každou otázku, ale věříme, že náš názor vám může pomoci. A hlavně v tom nejsme sami - naše komunita dnes čítá stovky tisíc lidí, osobních příběhů a zkušeností. Nejen, že vy můžete vaším příběhem obohatit druhé, ale také oni mohou obohatit vás. Budeme se těšit.

Kdo stojí za Řešidlem

Hlavním hnacím motorem Řešidla a vaším průvodcem v řešení všech možných otázek je zakladatel a tvůrce portálu FirstClass.cz a autor magazínu FC, Petr Casanova. Petr za více než 4 roky pomohl svými články desítkám tisíc lidí, stejně jako neutuchající energií, kterou vkládá do odpovědí každým z vás individuálně.

O Business Leaders

Každý jsme v životě asi měli nějaký vzor. Oblíbeného sportovce, umělce nebo třeba svoje rodiče. Vzory jsou pro nás důležité, protože nás motivují v každodenním snažení, ale také nám často ukazují cestu, jak úspěchu dosáhnout. Projekt Business Leaders je tu pro všechny podnikatele, kteří se rádi učí od úspěšných. Nechceme ovšem ukazovat jen notoricky známé příběhy a z médií okoukané tváře. Úspěšný podnikatel je pro nás každý, kdo začal a snaží se poctivě uspět. Věříme, že pro maminky na mateřské bude nejlepším vzorem jiná maminka, která sebrala odvahu, začala podnikat a překonala první překážky. Určitě bude lepším vzorem než miliardář, který přišel k většině majetku v privatizaci. Věříme, že pro podnikatele, který každý den buduje svoje podnikání pohybující se v milionových řádech může být výrazně platnější rada někoho, kdo právě podobné problémy vyřešil nebo nedávno překonal, než rady podnikatele, který chystá svou firmu pro vstup na americkou burzu.

Pro koho je Business Leaders

Business Leaders je pro všechny podnikatele, kteří se chtějí učit od úspěšných. Snažíme se vybírat zajímavé osobnosti, které jsou v různých fázích své podnikatelské dráhy tak, aby si každý mohl najít svůj vzor, resp. někoho, kdo mu má co říct. Stejně tak je ovšem Business Leaders i prostorem pro podnikatele, kteří chtějí pomáhat druhým. Předávat své příběhy, zkušenosti a rady. Budeme rádi, když se k naší komunitě připojíte.

Kdo vede Business Leaders

Tomáš Vybíral za svou kariéru udělal jako šéfredaktor magazínu Business Life celou řadu rozhovorů s významnými českými a slovenskými podnikateli. Slyšel stovky příběhů a nyní se soustředí na to, aby aktivně vyhledával nové podnikatelské hvězdy na začátcích, ale i v pokročilejších fázích svého podnikání. V Business Leaders Vám kromě rozhovorů bude Tomáš přinášet i zajímavé čtení na stránkách našeho magazínu Business Life.

Sledujte nás Odebírat e-mailem (4978)